Kto sme?

Čo poviete na krásny a voňavý second hand? Second hand, kde nájdete módne vychytávky a skvelý pocit z dobrého skutku pre našu planétu? TO SME MY - EKO & STYLE. Nakupuj štýlovo a ekologicky.


EKOSTYLE je projekt, v ktorom dávame málo nosenému oblečeniu druhú šancu a hlavne tým kúskom, ktorými kúpou pomôžeme našej planéte. Ideou je pocit, kde sa opäť radi vrátite nakupovať a cítite sa príjemne nielen kvôli oblečeniu. Navyše svojim nákupom prispejete nielen k ekológii, ale aj sociálne tak, že z každej predanej veci odvedieme časť jej ceny na pomoc týraným zvieratkám a zvieratkám bez domova. Nákup u nás má preto hlbší zmysel ako len nakupovanie oblečenia. Aj vďaka Vášmu nákupu môžeme robiť zmysluplný projekt, pomáhať dobrej veci a robiť tak prácu, ktorá má hlbší zmysel. Chceme robiť ľuďom radosť stále viac a prinášať niečo nové - či už produktami alebo aktivitami, ktoré robíme. Čoraz viac sa totiž do povedomia dostáva pojem “Slowfashion” - je to určitý spôsob myslenia, žitia a zamyslenia sa nad tým, ako vlastne celý módny priemysel aktuálne funguje. Niekedy je lepšie spomaliť a zamyslieť sa, aký dopad má oblečenie ktoré nosíme. Či už je to ekologická stopa alebo sociálna v zmysle, v akých podmienkach je oblečenie ktoré mám na sebe oblečené sa vyrába. Prečo si nekúpiť radšej kúsok od slovenského dizajnéra, ktorý má v oblečení svoj rukopis, šila ho slovenská krajčírka za férových podmienok alebo si vybrať kúsok zo second handu, čím zrecyklujete a dáte druhú šancu oblečeniu, ktoré by inak skončilo na skládke či v spaľovni. Veď ako sa už dávno hovorí - pomaly ďalej zájdeš, a príbeh oblečenia začína oveľa skôr ako sa dostane na vešiaky obchodov. Ženy by mali mať šatník vyskladaný vždy tak, aby boli s oblečením, ktoré v ňom majú naozaj stotožnené a mali ho radi a práve preto, sme tu pre Vás MY - EKOSTYLE.

Recenzie našich spokojných zákazníkov nájdete na našom Facebooku.

O nás

Mgr. Nicole Mokráňová

zakladateľka Ekostyle

Ahoj, vítam ťa na mojej stránke, dovoľ aby som sa ti predstavila. Momentálne je mojou najdôležitejšou činnosťou aktivita celospoločenskej témy "ako zabrániť znečisťovaniu našej planéty" Aj práve preto preferujem prírodné šperky a dávam oblečeniu druhú šancu na web stránke ekostyle.sk. Vo voľnom čase sa venujem cestovaniu po svete a prispievam na pomoc zvieratkám a útulkom. Milujem prírodné veci, veci, do ktorých ľudia vkladajú svoju kreativitu, prácu a energiu a samozrejme aj ľudí. Tomu nasvedčuje aj to, že mám za sebou aktívnu prácu 12 rokov moderovania spoločenských podujatí a od útleho detstva sa venujem hraniu v divadle a som členka divadelného súboru ABU. Počas mojej životnej cesty som si prirodzene našla cestu aj k prírode a duchovnému životu vďaka stránke numerologia.sk, ktorú máme v rodine :-) a popritom vznikla myšlienka výroby šperkov z prírodných kameňov - bellisamade.sk. Uprednostňujem jednoduchý život a rozhodnutia podľa vlastného srdca. Srdce ma vedie na rôzne smery a odvetvia a tak som v roku 2016 prispela svojou troškou už dnes známemu projektu po celom Slovensku - vnučka.sk, kde som využívala svoje vysokoškolské schopnosti. Ďakujem, že si mi venoval/a pár minút a verím, že sa ti na mojom webe bude skvele nakupovať.

O nás