ekostyle

Kto sme?

Čo poviete na krásny a voňavý second hand? Second hand, kde nájdete módne vychytávky a skvelý pocit z dobrého skutku pre našu planétu? TO SME MY - EKO & STYLE. Nakupuj štýlovo a ekologicky.


EKOSTYLE je projekt, v ktorom dávame málo nosenému oblečeniu druhú šancu a hlavne tým kúskom, ktorými kúpou pomôžeme našej planéte. Ideou je pocit, kde sa opäť radi vrátite nakupovať a cítite sa príjemne nielen kvôli oblečeniu. Navyše svojim nákupom prispejete nielen k ekológii ale aj sociálne tak, že z každej predanej veci odvedieme časť z predajnej ceny na pomoc týraným zvieratkám a zvieratkám bez domova. Nákup u nás má preto hlbší zmysel ako len nakupovanie oblečenia. Aj vďaka Vášmu nákupu môžeme robiť zmysluplný projekt, pomáhať dobrej veci a robiť tak prácu, ktorá má hlbší zmysel. Chceme robiť ľuďom radosť stále viac a prinášať niečo nové - či už produktmi alebo aktivitami, ktoré robíme. Čoraz viac sa totiž do povedomia dostáva pojem “Slowfashion” - je to určitý spôsob myslenia, žitia a zamyslenia sa nad tým, ako vlastne celý módny priemysel aktuálne funguje. Niekedy je lepšie spomaliť a zamyslieť sa, aký dopad má oblečenie ktoré nosíme. Či už je to ekologická stopa alebo sociálna v zmysle, v akých podmienkach je oblečenie ktoré mám na sebe oblečené sa vyrába. Prečo si nekúpiť radšej kúsok od slovenského dizajnéra, ktorý má v oblečení svoj rukopis, šila ho slovenská krajčírka za férových podmienok alebo si vybrať kúsok zo second handu, čím zrecyklujete a dáte druhú šancu oblečeniu, ktoré by inak skončilo na skládke či v spaľovni. Veď ako sa už dávno hovorí - pomaly ďalej zájdeš, a príbeh oblečenia začína oveľa skôr ako sa dostane na vešiaky obchodov. Ženy by mali mať šatník vyskladaný vždy tak, aby boli s oblečením, ktoré v ňom majú naozaj stotožnené a mali ho radi a práve preto, sme tu pre Vás MY - EKOSTYLE.

Bellisa

Mgr. Nicole Mokráňová (Bellisa Lawin)

zakladateľka Bellisamade

V rámci svojich profesií využívam bohaté skúsenosti nadobudnuté v oblasti médii, moderovania podujatí, písaní scenárov či vyrábania šperkov. Mám za sebou aktívnu prácu 12 rokov moderovania spoločenských podujatí, od útleho detstva sa venujem hraniu v divadle a aktuálne som členka divadelného súboru ABU. Našla som si cestu aj k prírode a duchovnému životu vďaka stránke numerologia.sk, pričom vznikla aj myšlienka výroby šperkov z prírodných kameňov - bellisamade.sk. Uprednostňujem spontánny život a rozhodnutia podľa vlastného srdca. Pôsobila som pred niekoľkými rokmi aj v známej slovenskej firme so zlatými šperkami. V roku 2016 som prispela už dnes známemu projektu po celom Slovensku - vnučka.sk, kde som využívala svoje vysokoškolské schopnosti. Aktívne sa venujem sa celospoločenskej téme ako zabrániť znečisťovaniu našej planéty. V rámci toho preferujem prírodné šperky a dávam oblečeniu druhú šancu na web stránke ekostyle.sk. Vo voľnom čase sa venujem cestovaniu po svete. Som členkou rôznych charít a rada prispievam hlavne na pomoc zvieratkám a útulkom.